Адвокат по спадкових справах в Чернівцях

Адвокат по спадкових справах в Чернівцях

Спадкові правовідносини — один з найбільш ранніх видів правовідносин, що виникають у суспільстві. Піклуючись про своїх близьких, кожна людина бажає залишити їм своє майно.

Але не завжди нащадкам вдається вступити у спадок гідно. Цьому може перешкоджати як ряд соціальних явищ, так і часом корисливі мотиви. І неспроста народилося твердження, що спадщина відкриває справжні обличчя спадкоємців, зриваючи всі маски.

Адвокат по спадкових справах в ЧернівцяхМені, як адвокату, який здійснює юридичну допомогу по спадкових справах, найчастіше доводиться стикатися саме з ситуаціями, коли «маски зірвані» і є суперечка між спадкоємцями. Такі спори вирішуються в суді через пред’явлення позовних вимог стороною, яка вважає, що її спадкові права порушені.

Іншими поширеними причинами звернення за юридичною допомогою до адвоката служать пропуск шестимісячного строку прийняття спадщини, або вкрай далека спорідненість.

І оскільки самостійно в суді довести обставини, що підтверджують обгрунтованість або навпаки, необгрунтованість домагань громадянина на спадщину досить складно, допомога досвідченого адвоката по спадкових справах в Чернівцях стає просто необхідною.

Вам необхідна професійна допомога за спадковим справі? Зверніться за телефоном 097 111 88 11 за послугами адвоката по спадкових справах.

Право на спадщину гарантується Конституцією України. Порядок успадкування та інші питання спадкового права, визначаються книгою шостою Цивільного кодексу України (статті 1216 — 1308). До складу спадщини входять належали спадкодавцеві на день його смерті речі, інше майно, в тому числі майнові права та обов’язки.

Законом передбачено два види вступу в спадщину: за законом і за заповітом.

Основний і найбільш поширеною на практиці формою отримання спадщини є спадкування за законом. Воно діє в тих випадках, коли померлим не залишено заповіт. До спадщини закликаються найближчі родичі спадкодавця, між якими відбувається розподіл спадщини в рівних частках. При цьому спадкоємці за законом поділяються на кілька черг, і спадкоємці наступної черги можуть успадковувати майно тільки в тому випадку, коли відсутні спадкоємці всіх попередніх черг, або якщо спадкоємці попередніх черг відмовилися від спадщини, не прийняли її, а також втратили право на спадщину в результаті своїх протиправних дій.

Більш рідкісний випадок прийняття спадщини — за заповітом.

Законом передбачено, що будь-який дієздатний громадянин може за життя розпорядитися своїм майном на випадок своєї смерті шляхом складання заповіту. Порядок його складання суворо регламентований законом, воно складається в письмовій формі і нотаріально посвідчується, за винятком спеціально обумовлених випадків.

Однак, незважаючи на те, що заповідач має право розпорядитися своєю спадщиною повністю на свій розсуд, з даного правила є виняток, у вигляді прав деяких спадкоємців за законом на обов’язкову частку у спадщині. Так, ст.1241 ЦК України передбачено, що малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов’язкова частка).

Розмір обов’язкової частки у спадщині може бути зменшений судом з урахуванням відносин між цими спадкоємцями та спадкодавцем, а також інших обставин, які мають істотне значення. Адвокат по спадкових справах в Чернівцях

Як показує мій адвокатський досвід і судова практика, найбільш часто суперечки виникають саме між спадкоємцями за законом і спадкоємцями за заповітом. Часом такі суперечки можуть тривати досить довгий час, починаючи від кількох місяців і до декількох років.

У відповідності до чинного законодавства в Україні, для прийняття спадщини спадкоємець повинен протягом шести місяців звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини за останнім місцем проживання спадкодавця. На території Чернівецької області  для відкриття спадщини можна звернутися до будь-якого нотаріуса, незалежно від району проживання спадкодавця. Адвокат по спадкових справах в Чернівцях