• Адвокат Чернівці
  • Корисна інформація
  • Запитання -відповідь
  • Контакти

Як правильно позичити гроші

Стягнення боргу за договором позики і (або) по розписці — процес, описаний багатьма юристами і адвокатами в Чернівцях. Тому в даній статті ми вирішили розповісти не про те, як стягнути борг, а про те, як максимально убезпечити себе безпосередньо в момент позики у вас грошових коштів. Як правильно позичити гроші

Як правильно позичити гроші«Хочеш втратити друга — дай йому в борг» — так свідчить стара народна мудрість. У житті кожен з нас опинявся в ситуації, коли близькі, а іноді й не дуже люди просили зайняти їм грошей. Але, як відомо, зайняти завжди простіше, ніж повернути. Адже  займаєш чуже, а віддавати доводиться своє

Щоб не опинитися в ситуації, коли Ваша доброта і бажання виручити друга обернулися втратою фінансових заощаджень, радимо слідувати простим правилам.

  1. Давайте гроші в борг тільки тим людям, яких добре знаєте. Це, як мінімум, зможе вберегти Вас від шахраїв.
  2. Займаючи гроші, укладайте договір в простій письмовій формі або беріть розписку. При цьому не забувайте, що розписку потрібно отримувати саме в момент передачі грошей і складається вона не менш, ніж у двох примірниках з абсолютно ідентичним текстом. Не бійтеся здатися поганим другом і не соромтеся та не зважайте на незручності при вимозі розписки: не забувайте, що це БОРЖНИК ПРОСИТЬ ВАС про послугу, а не навпаки! І якщо людина збирається повернути борг у встановлені терміни — то складання розписки не складе для нього ніяких проблем.
  3. Не забувайте в розписці вказувати паспортні дані особи, якій даєте гроші в борг, суму боргу і точну дату, до якої боржник зобов’язується повернути позику. Передбачте також неустойку за несвоєчасне повернення грошових коштів. В ідеалі розписка повинна бути написана боржником власноруч. Як мінімум — боржник повинен від руки прописати повністю свої ПІБ, суму боргу, проставити підпис і дату отримання коштів. Якщо при складанні розписки допущені які-небудь помилки або неточності — відразу перепишіть розписку з одночасним знищенням зіпсованого екземпляра. Виправлення в документі не допускаються.
  4. Намагайтеся передавати грошові кошти в присутності не менше двох свідків, які також поставлять свої підписи в розписці (з розшифровкою ПІБ).
  5. Ні в якому разі не беріть кредит у банку для іншої людини. Навіть за наявності розписки боржника не забувайте, що грошова сума по кредиту і всі відсотки / пеня будуть залишатися Вашим обов’язком і Ви ніяк не зможете перевести її на людину, яка фактично отримав ці гроші.

Слідуючи цим нехитрим правилам, ви зможете забезпечити на майбутнє гарантії повернення боргу якщо не в добровільному порядку, то через суд.

Як правильно позичити гроші

+38 (097) 111-88-11

advokat-m@ukr.net

м. Чернівці